Bistro Noos

Liberec, 2019-2020

Zpět na výpis

Noos cafe

Rekonstrukce nebytového prostoru má za cíl vytvořit ideální prostředí pro nový originální koncept gastroprovozu ve městě pod Ještědem, který propojuje recepty evropské a asijské kuchyně.

Termín Noossféra, od něhož je název podniku odvozen, je něco jako prostor pro poznání, smysl, rozum, duši, inteligenci, ale poukazuje i na věci nehmotné.

A právě nehmotnost je mottem celého prostoru, který jsem od počátku vnímala jako fůzi světla, inspirace a éteričnosti. Na světelnost, především přirozenou, kladu největší důraz. Ta je podpořená designovými tělesy od české firmy Lucis v barové části, která tvoří “face” celého podniku.

Osvětlení v části konzumace je také produkce českého výrobce Rendl. Realizovali jsme kompletní výrobu nábytku na míru s ověřeným dodavatelem - Truhlářská zóna s.r.o. Kombinujeme černý lesk s dubovým dřevodekorem. Štuky a nástěnné struktury dovedl k dokonalosti S. Dvořák, který si poradil i s rafinovanými podhledy, ve kterých je důmyslně ukryt mechanismus na transparentní voály, které změkčují prostor a vytváří místy iluzi zákoutí, jakousi snovou scénu.

Odkaz na publikovanou referenci: https://www.libereckezpravy.cz/ekonom-a-designerka-odlozili-sve-profese-a- v-liberci-otevreli-bistro-kde-netradicne-kombinuji-asijskou-a-evropskou- kuchyni-nemame-cas-se-ani-hadat-rikaji-o-konceptu-noos-mladi-vietnamsti- podnikatel/

Mám zájem o podobné řešení